background

Zima – běžecké lyžování

Běžky

TAXENBACH

Zhruba 8OO m okruh bežecký okruh ve části Taxenbachu směrem ke Kitzlochklammu.

 RAURISTAL

Rauriské údolí nabízí přes 30 km uparvených běžeckých tras s výškovým převýšením od 950m.n.m. Do 1 200 m.n.m. Obzvláště oblíbená je běžecká stopa od Hüttwinkltal ke konci údolí Kolm Saigurn.

EMABACH

V Embachu je upravený běžkařský okruh

ZELL AM SEE – KAPRUN

Region Kaprun-Zell am See-Saalbach se může pochlubit propracovanou sítí běžkařských tratí-na milovníky běhu na lyžích zde prostě čeká malý ráj. Běžecké tratě kolem Kaprunu a Zell am See o celkové délce přes 40 km nadchnou i náročnější.Trať je převážně tvořena rovinou, v Zell am See Schüttdorfu a v Kaprunu se nacházejí dvě noční tratě ( každá 4 km dlouhá), které jsou osvětlené do 22.00 hod.- znamená to, že můžete běžkovat až do noci a nemusíte plánovat návrat do večerních hodin.

Přímo na ledovci Kitzsteinhorn na Kaprunu na je pro Vás připravena 3 km dlouhá výšková stopa (2 800 m n. m.), která vede po ledovcové plošině a udržuje se po celý rok. Začátečníkům pak můžeme doporučit 5 km dlouhou Westloipe z Kaprunu do Piesendorfu.

Pinzgauerská lokálka:

Pro opravdové fajnšmekry je tu k dispozici turistický vláček, tzv. „úzkokolejka“, který jezdí podél běžkařských drah a kterým se můžete přepravit i s běžkami, běžkovat pokaždé na jiném zajímavém místě a zpátky se svést opět vláčkem. Poznáte tak kus krásné rakouské přírody a Vaše výlety nebudou všední. Záleží jen na Vás a na Váší kondici, kterou cestou se vydáte.

Ski Amade

BOCKSTEIN

Okruh v nadmořské výšce 1100 metrů nad mořem, kde se dostatečně vydovádí jak bruslaři tak klasikové. V nástupním místě je k dipozici i parkoviště.

BAD GASTEIN

V Bad Gasteinu naleznete něžecké stopy různých obtížností: od lehkých k v nadmořsé výšce 960 m.n.m.přes střední obtížnost  k nejvýše položené bežecké stopě  (1 600 m.n.m.) ve Sportgasteinu, která je uchvacující hlavně na jaře za slunečních dní.

BAD HOFGASTEIN

Běžecké trasy, které si vychutnají jak začátečníci tak velmi dobří běžkaři v délkách 2,5 km,  3,25 km,   4 km a 6,5 km.

DORFGASTEIN

3 km trasy vhodná pro začátečníky i zadtné běžkaře.

DIENTEN-HOCHKÖNIG

MARIA ALM -HOCHKÖNIG

MÜHLBACH – HOCHKÖNIG

MAISHOFEN

Přes 30 km bežeckých tras od Zellerského jezeru k masivu Kamenného moeře u Saalfeldenu.

DALŠÍ BĚŽECKÉ MOŽNOSTI